پنج شنبه 3 مهر 1399، 24 September 2020

رسیدگی خارج از نوبت به درآمدهای غار علیصدر
رسیدگی خارج از نوبت به درآمدهای غار علیصدر
  • 3 سال و 10 ماه قبل - 26 آبان 1395 ساعت 12:32
  • تعداد بازدید: 1118

رسیدگی خارج از نوبت به درآمدهای غار علیصدر

 فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات کشورگفت: پیرو ورود دیوان محاسبات به واگذاری این اثر ملی گردشگری و جلوگیری از واگذاری آن به بخش خصوصی، دیگر امکان واگذاری آن وجود ندارد اما باید مشخص شود که درآمدهای آن کجا و چگونه هزینه شده است.

 
طبق اعلام دیوان محاسبات کشور، درآمد ناشی از فروش بلیت به بازدیدکنندگان غارعلیصدر فقط از سال 89 تا 94 حدود 40 میلیارد تومان بوده است که می‌بایست به حساب خزانه واریز می‌شد اما عاید شرکت خصوصی علیصدرشده در حالی که بابت اجاره بهای سالانه آن فقط 700 هزار تومان دریافت می‌شده است.

 
او گفت: به این منظور مقرر شد بررسی شود که چقدر از درآمدهای ده سال اخیر غارعلیصدر برای توسعه صنعت گردشگری در این غار و اطراف آن هزینه شده و بقیه، چگونه هزینه شده است که با بررسی‌ها این موضوع تعیین تکلیف می‌شود.

شجاعی افزود: در فرایند رسیدگی خارج از نوبت به پرونده درآمدهای غارعلیصدر، پس از صدور دادخواست و طرح موضوع درهیئت‌های مستشاری، رای لازم صادر می‌شود.

 
دادستان دیوان محاسبات پیشتر نیز اعلام کرده بود که با ورود دیوان محاسبات از واگذاری غارعلیصدر و 240 هکتار زمین‌های اطراف آن پیشگیری شد.

 
به گفته شجاعی این اثر ملی به شرکت سیاحتی صدرا واگذار شده که این تخلف به علت اعمال نفوذ مدیرانی بوده است که در هیئت مدیره این شرکت حضور دارند.

توسط: پروا

منبع: بازار آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید

چند خبر دیگر