چهارشنبه 1 اسفند 1397، 20 February 2019

تبلیغات و آگهی ها
زنگنه بامداد فردا عازم وین می شود
زنگنه بامداد فردا عازم وین می شود
  • 2 سال و 3 ماه قبل - 8 آذر 1395 ساعت 20:04
  • تعداد بازدید: 319

زنگنه بامداد فردا عازم وین می شود

زنگنه بامداد فردا عازم وین می‌شود

بیژن زنگنه، وزیر نفت برای شرکت در یکصد و هفتاد و یکمین نشست اوپک بامداد فردا (سه شنبه، ٩ آذرماه) تهران را به مقصد وین ترک می‌کند.

به گزارش بازار آذربایجان، یکصد و هفتاد و یکمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در شرایطی برگزار می‌شود که اعضای این سازمان در نشست اواخر سپتامبر (هفتم مهرماه) در الجزیره برای کاهش تولید نفت به سقف ٣٢ میلیون و ٥٠٠ تا ٣٣ میلیون بشکه درروز به توافق رسیدند.

قیمت سبد نفتی اوپک روز جمعه (پنجم آذر ماه) و در آستانه نشست اعضای اوپک با ٣٤ سنت کاهش به ٤٤ دلار و ٨٨ سنت برای هر بشکه رسید.

خالد الفالح، وزیر انر‍ژی عربستان سعودی، روز یکشنبه (هفتم آذرماه) بر پایبندی ریاض بر موضع خود درباره توافق الجزیره تاکید کرد و گفت: توافق کاهش تولید نفت به روند توازن بازار سرعت می‌بخشد.

وی در ساختمان مرکزی شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو عربستان به خبرنگاران اظهار کرد: من بر این باورم که بازار نفت حتی در صورت مداخله نکردن تولید کنندگان نفت در آن، در سال ٢٠١٧ متوازن خواهد کرد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان نشست ١٧١ اوپک نشست سختی خواهد بود و اعضای اوپک با پایبندی به توافق الجزیره و اجرای آن می‌تواند قیمت نفت را به محدوده ٥٠ تا ٥٥ دلار برای هر بشکه برسانند.

١٤ عضو اوپک هم اکنون ٣٣ میلیون و ٦٠٠ هزار بشکه درروز تولید می‌کنند که برای رسیدن به توافق الجزایر باید یک میلیون و ١٠٠ هزار بشکه از این میزان کاهش یابد.

توسط: پروا

منبع: بازار آذربایجان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید