شنبه 1 اردیبهشت 1403، 20 April 2024

تبلیغات
الهه حصاری و رازهای تناسب اندام این بازیگر زن
الهه حصاری و رازهای تناسب اندام این بازیگر زن
  • 7 سال و 5 ماه قبل - 9 آذر 1395 ساعت 20:01
  • تعداد بازدید: 3727

الهه حصاری و رازهای تناسب اندام این بازیگر زن

الهه حصاری و رازهای تناسب اندام این بازیگر زن

الهه حصاری بازیگر جوانی است که در فیلم‌های سینمایی زیادی از جمله «انتهای خیابان هشتم»، «نقش نگار»، «داره صبح میشه» و... بازی کرده. او سال هاست در کنار بازیگری ورزش می‌کند و حتی قبل از ورودش به سینما رشته‌های مختلف ورزشی را دنبال می‌کرده. این بازیگر جوان و پرانرژی اما چندسالی است یوگا را به شکل تخصصی دنبال می‌کند و 4 سال است که مدرک مربیگری این رشته را گرفته و یوگا آموزش می‌دهد.

الهه حصاری عاشق ورزش یوگاست

او این روزها علاوه بر باشگاه در آموزشگاه نیز این رشته ورزشی را به علاقه مندان یاد می‌دهد. رشته ای که حصاری معتقد است در رسیدن به آرامش فکری و ذهنی و تمرکز بیشتر تاثیر زیادی دارد و باعث می‌شود به خیلی از موارد سطحی که شاید بی اهمیت باشند و ما خودمان آنها را بزرگ می‌کنیم فکر نکنیم. گرچه معتقد است صددرصد به این مرحله نرسیده اما با تمرین زیاد و خواستن قطعا همه این موارد برای او و همه کسانی که اراده کنند و بخواهند میسر خواهدشد. او در گفت و گو با ما از تجربیاتش در زمینه گویا برایمان گفته.

صحبت‌های الهه حصاری درباره سلامتی و تناسب اندام

یوگا فقط دست بازکردن نیست

در فیلم هایی که تا به حال بازی کردم هیچ وقت به ورزش خاصی یا حتی یوگا پرداخته نشده، اما دوست دارم اگر شرایط فراهم باشد و موقعیت ایجاب کند در فیلمی به این ورزش پرداخته شود. البته دوست دارم اگر قرار شد این اتفاق بیفتد به شکل درست اش باشد. خیلی‌ها از ورزش یوگا فقط آدمی را در ذهن شان دارند که نشسته و دست هایش را به حالت نیایش از هم باز کرده است.

دایی‌های خود من همیشه به شوخی به من می‌گویند مگر تو در یوگا چه کار می‌کنی، می‌نشینی و دست هایت را باز می‌کنی! ولی واقعا این طور نیست و این ورزش ابعاد مختلف و متفاوتی دارد که جای دارد برای علاقه مندان بیشتر شناسانده شود. یوگا علاوه بر گسترده بودن ورزش سختی هم هست، خود من که قبلا در رشته‌های دیگر فعالیت داشتم وقتی یوگا را شروع کردم اوایلش برایم سخت بود و برخی حرکات را نمی‌توانستم به آسانی انجام دهم. باید تمرین زیاد می‌کردم و بر اثر ممارست بود که توانستم خیلی از حرکات سخت را انجام دهم.

چطور مربی یوگا شدم؟

برای اینکه بتوانی در یوگا مربیگری کنی ابتدا باید دوره‌های آمادگی جسمانی را بگذرانی، البته برای اینکه در هر رشته ورزشی مربی شوی باید این دوره را ببینی و مدرکش را بگیری. من این دوره را گذراندم و بعد ایروبیک را انتخاب کردم و بعد از آن هم بدنسازی و فیتنس و در نهایت یوگا که انتخاب خودم بود. خدا را شکر همه این رشته‌ها را کار کردم و مدرکم را گرفتم و الان هم مربی یوگا شدم. الان حدود 4 سال است که مدرک مربیگری این رشته را گرفتم. جالب است که گرفتن مدرک این ورزش از همه رشته‌ها سخت‌تر بود. البته این نکته را هم حتما باید بگویم که برای مربی این رشته شدن باید حتما مربی سالمی داشته باشی که خدا را شکر من این شانس را داشتم.

با یوگا صبورتر شدم

یوگا علاوه بر آمادگی بدنی که به فرد می‌دهد او را به لحاظ ذهنی و روحی هم آرام می‌کند. من قبل از اینکه یوگا را شروع کنم خیلی زودرنج بودم و در خانواده هم به قول معروف تا می‌گفتند بالای چشمت ابروست بهم بر می‌خورد و گریه می‌کردم. البته طبیعتا در بیرون و محیط‌های اجتماعی رفتار محکم‌تری از خودم نشان می‌دادم. اما از وقتی یوگا کار کردم خودم در درون خودم این تغییر را حس کردم، این ورزش باعث شد من به لحاظ روحی قوی‌تر شوم و حالا دیگر چیزهایی که برخلاف میلم است مثل قبل اذیتم نمی‌کند و می‌توانم آنها را خیلی راحت‌تر بپذیرم.


الهه حصاری:یوگا صبورترم کرد

طبیعتا این موضوع می‌تواند آرامش بیشتری در من به وجود بیاورد. حتی این ویژگی سر کار هم به من کمک بیشتری می‌کند. مثلا گاهی اوقات پیش می‌آید آفیش ما سر صحنه دیر و زود می‌شود و بادی منتظر بمانیم، معمولا بیشتر آدم‌ها در این مواقع غر می‌زنند و گله و شکایت می‌کنند، اما صادقانه می‌گویم از وقتی که یوگا کار می‌کنم صبورتر شدم و مواقعی هم که مشکلی به وجود می‌آید به این فکر می‌کنم که با غرزدن هیچ چیزی حل نمی‌شود پس چرا اوقات خودمان را تلخ کنیم.

رعایت این موارد خیلی سخت است و برای من هم همین طور بود اما وقتی آنها را رعایت می‌کنی یا در ابتدا لااقل سعی می‌کنی که به یک سری قواعد که تو را اذیت می‌کند پایبند باشی، وقتی نتیجه مثبتی می‌گیری، به شدت برایت لذت بخش می‌شوند و آن وقت دیگر خودت دوست داری مدام همه چیز را رعایت کنی و به فکر سلامت ذهن و روح خودت باشی. من این نکته را به همه شاگردهایم می‌گویم چون جزو مواردی است که خودم عینا تجربه اش کرده ام.

لطف هومن سیدی به من

من قبل از اینکه در آموزشگاه تدریس کنم، در باشگاه ورزشی یوگا را به علاقه مندان این رشته آموزش می‌دادم و البته الان هم مشغول اش هستم. اما ماجرای ورود من آموزشگاه آوا و تدریس در آنجا خیلی جالب است. در یکی از جشن‌های حافظ آقای هومن سیدی را دیدم، ایشان خودشان در این کارگاه بازیگری تدریس می‌کنند و متوجه شدند من یوگا آموزش می‌دهم. به من پیشنهاد دادند تا در این آموزشگاه هم تدریس کنم و با کمال افتخار پذیرفتم. البته از آنجایی که یوگا شاخه‌های مختلفی دارد ایشان به من گفتند می‌توانم سراغ شاخه ای بروم که با آنچه در باشگاه آموزش می‌دهم متفاوت باشد.

جالب‌تر از همه این اتفاق‌ها این که کلاس‌های بازیگری که من در آنها شرکت می‌کردم یک خیابان با آموزشگاهی که الان در آن تدریس می‌کنم فاصله دارد. وقتی وارد کارگاه آوا شدم این قدر همه چیز برایم خاطره انگیز و نوستالژیک بود که خوشحالی ام صدچندان شد. این اتفاق این قدر برای من خوشایند بود که الان هم هر وقت آقای سیدی را می‌بینم دوست دارم ازشان تشکر کنم.

الهه حصاری ، راز تناسب اندام الهه حصاری

توسط: صبا

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید