چهارشنبه 2 مهر 1399، 23 September 2020

فداکاری پسر هشت ساله برای نجات جان پدرش
فداکاری پسر هشت ساله برای نجات جان پدرش
  • 3 سال و 11 ماه قبل - 15 آبان 1395 ساعت 17:32
  • تعداد بازدید: 981

فداکاری پسر هشت ساله برای نجات جان پدرش

به گزارش پرشین وی در اوایل امسال، پدر کائو دچار سرطان خون شد و پزشکان اطلاع دادند برای نجات وی نیاز به پیوند مغز استخوان است. ولی متاسفانه شرایط هیچ یک از اهدا کننده‌های مغز استخوان با این مرد تطابق نداشت.

والدین این مرد شرایط لازم را داشتند ولی به دلیل سن بالا ، پزشکان آنها را مناسب این عمل ندانستند و پس از آنها تنها کائو  8ساله با بدن پدرش هماهنگی داشت. با وجود آنکه بر طبق وب سایت برنامه اهدا کننده گان مغز استخوان چین، تنها سنین 18 تا 45 سال برای این عمل مجاز هستند ولی پزشکان به دلیل شرایط وخیم، استثنا قائل شدند تا این پسر نیز بتواند عمل مربوطه را انجام دهد.
با این حال اظهار داشتند شخص اهدا کننده باید حداقل 45کیلوگرم وزن داشته باشد تا صلاحیت فرآیند این عمل را پیدا کند.

وقتی از این پسر کوچک سوال کردند که آیا تمایل به عمل پیوند دارد یا خیر، این پسر فورا قبول کرد و اظهار داشت می‌خواهد جان پدرش را نجات دهد. تنها برنامه این پسر برای انجام عمل، افزایش وزن 11 کیلویی تنها در عرض دو ماه بود.
برای بیشتر بزرگسالان افزایش وزن بسیار ساده‌تر از کاهش وزن است ولی برای پسربچه رو به رشد و علاقمند به ورزش، این چنین افزایش وزنی به سادگی میسر نبود.

اول از هر چیز کائو تحت یک رژیم غذایی بسیار شدید قرار گرفت که به وی اجازه افزایش وزن می‌داد و در عین حال پزشکان می‌توانستند خون کافی از او بگیرند و پزشکان در طول این مدت توانستند برای آماده سازی این عمل 700 میلی لیتر هر هفته از او خون بگیرند. مادربزرگ او نیز در طول دو ماه مرتب غذاهای مورد علاقه او را می‌پخت که بیشتر آنها حاوی مقادیر زیادی گوشت بود.
برای اطمینان از حفظ وزن افزوده شده، کائو انواع کلاس‌های ورزشی که پیش از این ثبت نام کرده بود را لغو کرد و تمام فعالیت‌های روزمره اش را تنها به پیاده روی کاهش داد. به گزارش پرشین وی همچنین برای جلوگیری از هرگونه بیماری در طول این دوره که بر روند افزایش وزن او اثر می‌گذاشت، هنگام مشاهده هرگونه علائم بیماری در دوستانش، او از همه دوستان و همکلاسانش قرنطینه می‌شد.

برای یک پسر کوچک دوره سختی محسوب می‌شد وی او مصمم بود هر کاری لازم است برای نجات پدرش انجام دهد و پس از دو ماه او توانست از ونز 45 کیلوگرم بگذرد. او در ششم جولای مغز استخوان اهد کرد و حال پدرش نیز رو به بهبودی است و این پسر در حال کم کردن وزن اضافی است.

گرچه پس از حل این مشکل، این خانواده با مشکلات مالی ناشی از عمل مغز استخوان رو به رو شدند و حتی آپارتمانشان را برای مخارج این عمل از دست دادند.

توسط: پروا

منبع: بازار آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید

چند خبر دیگر