سه شنبه 8 خرداد 1403، 28 May 2024

تبلیغات
رمزگشایی از گشاده دستی یک اپراتور تلفن همراه از جیب مردم 
رمزگشایی از گشاده دستی یک اپراتور تلفن همراه از جیب مردم 
  • 7 سال و 7 ماه قبل - 4 آذر 1395 ساعت 20:01
  • تعداد بازدید: 1566

رمزگشایی از گشاده دستی یک اپراتور تلفن همراه از جیب مردم 

گشاده دستی از جیب مردم 

 تلفن همراه شما جیرینگ جیرینگ صدا می‌کند. مانند همان صدای توی فیلم‌ها که با آمدن بابانوئل با کوله باری از هدایا می‌شنویم. بابانوئل این بار برایمان هدیه ای متفاوت آورده است. چشمانمان به کیسۀ بابانوئل خیره می‌شود و او از کیسه هدیۀ ویژه اش را درمی آورد :... بسته اینترنت آلفا+ یک هفته 800 مگابایت با سرعت بدون مرز به صورت رایگان ...

به گزارش بازار آذربایجان، روز چهارشنبه برای مشترکین همراه اول که تا کنون سرویس دیتای خود را فعال نکرده اند پیامی با محتوای زیر ارسال شده است:

"مشترک گرامی،
سرویس دیتا و بسته اینترنت آلفا+ یک هفته 800 مگابایت با سرعت بدون مرز بصورت رایگان برای شما فعال شد. پس از پایان این بسته، بسته آلفا+ 30 روزه 1 گیگابایت+1 گیگابایت هدیه شبانه بصورت خودکار برای شما فعال می‌گردد و مبلغ 10000 تومان از اعتبار شما کسر/به صورتحساب شما اضافه خواهد شد. در صورت عدم تمایل به تمدید خودکار این بسته،  #8*100* را شماره گیری نمایید. در صورت عدم اتصال به اینترنت و یا بروز مشکل در تنظیمات گوشی با شماره 9990 تماس گرفته و یا به سایت www.mci.ir مراجعه نمایید."

با توجه به اینکه تعداد زیادی از مشترکین همراه اول، علی الخصوص آن هایی که تا کنون سیستم دیتای خود را فعال نکرده اند، افراد نا آشنا با تکنولوژی‌های روز یا کاربران تلفن‌های غیر هوشمند (مرکب) هستند، بیم آن می‌رود که این هدیۀ نطلبیده نه تنها منفعتی برای مشترکین به همراه نداشته باشد، بلکه ماهانه 10 هزار تومان بر صورت حساب آن‌ها بیافزاید. از این دسته از مشترکین هم اگر بگذریم، باز هم امکان آن هست که فردی به پیام‌های فرستاده شده از سوی همراه اول توجهی نکند و یا اینکه پس از استفاده از هدیه، فراموش کند که تمدید خودکار را غیر فعال نماید.

خبرگزاری  بازار آذربایجان به نقل از مدیرکل ارتباطات شرکت همراه اول گفته است که این پیامک برای تعداد معدودی از مشترکان که از سرویس اینترنت خود استفاده نمی‌کنند ارسال شده که ارسال آن متوقف شد.

سعید عسکری همچنین گفته است: "متن دیگری جایگزین متن این پیامک می‌شود."او درپاسخ به چرایی ارسال چنین پیامکی گفت: "هدف ارایه بحث تشویقی برای آن دسته از مخاطبان در استفاده از اینترنت بوده است و قبول دارم که این طرح می‌توانست جامع‌تر باشد ... متنی که مشترک دارای حق انتخاب بیشتری باشد تنظیم و ارسال می‌شود که خود مشترک درباره آن تصمیم بگیرد."

در تماسی که خبرنگار تابناک اقتصادی با 9990 داشت، کارشناس مربوطه در پاسخ به این سوال که جریان این پیامک چیست گفت: "این هدیۀ همراه اول بوده ... اگر می‌خواهید تمدید نشود کد *100*8# را بزنید." همچنین این کارشناس در مقابل اصرار خبرنگار به غیراخلاقی بودن این کار گفت: "حق با شماست، اما این طرحی است که همراه اول برای برخی مشترکین گذاشته و ما حتماً نظر شما را منتقل می‌کنیم."

با اینکه به نظر می‌رسد همراه اول به اشتباه خود در اجرایی کردن چنین طرحی پی برده و ادامۀ آن را به تعویق انداخته است، اما هنوز این شائبه وجود دارد که هدف از این طرح نه تنها خدمت رسانی به مشترکین نبوده ، بلکه هدف اصلی درآمدزایی برای همراه اول بوده است. اشکالاتی که در بالا برای این طرح ذکر شد، جزو اولین چیزهایی ست که با خواندن این پیام به ذهن می‌رسد، حال پرسش این جاست که آیا طراحان و مدیران همراه اول، پیشتر به این مسئله فکر نکرده اند، و اگر فکر کرده اند چرا حتی برای یک روز این طرح را عملی ساختند؟

توسط: مدیر

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید