جمعه 29 تیر 1403، 19 July 2024

تبلیغات
وزیر بهداشت: طب سنتی نمی‌تواند جایگزین طب داروئی باشد
وزیر بهداشت: طب سنتی نمی‌تواند جایگزین طب داروئی باشد
  • 7 سال و 9 ماه قبل - 7 آذر 1395 ساعت 12:59
  • تعداد بازدید: 1559

وزیر بهداشت: طب سنتی نمی‌تواند جایگزین طب داروئی باشد

به گزارش خبرنگار بازار آذربایجان،دکتر حسن هاشمی در حاشیه نشست شورای سیاستگذاری طب سنتی کشور که امروز یکشنبه در شهرک صنعتی داروئی برکت برگزار شد، اظهارکرد: متاسفانه در طول 200 سال گذشته نسب به طب سنتی در کشور کوتاهی شده است هرچند طی 15 سال اخیر اقدامات قابل توجهی در این حوزه صورت گرفته اما این اقدامات در مقایسه با نیاز کشور چندان قابل توجه نبوده است.
وی افزود: خوشبختانه طی چند سال اخیر توجه وزارت بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی به این مقوله بیشتر شده است که ایجاد دانشکده طب سنتی و دکترای داروسازی برای ارائه داروهای سنتی از نتایج این توجه به شمار می‌رود.
وزیر بهداشت در ادامه طب سنتی را مکمل طب داروئی دانست و گفت: طب سنتی نمی‌تواند جایگزین طب داروئی باشد اما به عنوان مکمل می‌تواند در ارتقای سلامت جامعه موثر باشد.
هاشمی همچنین به معضلات این حوزه اشاره کرد و افزود: متاسفانه ورود برخی افراد کم اطلاع و سودجو به این عرصه آسیب زده است که این معضل میتواند سلامت مردم را به خطر بیندازد و حسن اعتماد مردم را از بین ببرد.
وزیر بهداشت اظهار کرد: طب سنتی میراث ملی کشور است و سوء استفاده از آن چه در زمینه توزیع داروهای تقلبی و چه در حوزه کمبود دانش و آگاهی به این عرصه آسیب می‌رساند.
وی تاکید کرد: برای برون رفت از این معضل باید صاحبان سبک، عطاران قدیمی و فارغ التحصیلان طب سنتی با هم آشتی کنند که این مهم یقینا به ساماندهی عطاری‌ها و افزایش حضور فعال افراد توانمند این حوزه کمک می‌کند.
هاشمی در ادامه به برگزاری شورای سیاستگذاری طب سنتی کشور اشاره کرد و گفت: تسهیل فعالیت، ایجاد بستر مناسب برای جذب افراد به این رشته، تشویق بخش خصوصی برای فعالیت در این عرصه و ساماندهی افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند از جمله موضوعات مورد بررسی این شوراست که تا کنون مصوبات اثربخشی را به همراه داشته است.
وی در پایان به تعداد فارغ التحصیلات طب سنتی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 300 پزشک در این حوزه فارغ التحصیل شده اند که می‌توانند به مردم خدمت ارائه کنند.

توسط: مدیر

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید

چند خبر دیگر