یکشنبه 27 خرداد 1403، 16 June 2024

تبلیغات
ترامپ رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا شد
 ترامپ رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا شد
  • 7 سال و 7 ماه قبل - 30 آذر 1395 ساعت 11:51
  • تعداد بازدید: 1858

ترامپ رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا شد

 ترامپ رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا شد

به گزارش بازار آذربایجان  از مهر،‌ از ساعت 10 صبح روز دوشنبه اعضای هیأت انتخاب کنندگان رئیس جمهور آمریکا برای اعلام رسمی پیروزی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب این کشور در مرکز هر ایالت آرای خود را به صندوق‌های رأی انداختند.

۰۲:۳۶ «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا در پیام توئیتری خود نوشت: «خاضعانه مفتخرم که امروز با کسب [حدنصاب] آرای الکترال کالج به طور رسمی به عنوان معاون رئیس جمهور آینده آمریکا انتخاب شدم».

۰۲:۱۷ مجموع آرای الکترال کالج «دونالد ترامپ» از ۲۷۰ رأی گذشت و به این ترتیب وی رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب گردید.

۰۱:۵۳ تا ساعت ۴:۵۸ بعد از ظهر به وقت واشنگتن ترامپ همچنان با ۲۶۸ رای الکترال در مقابل ۱۶۶ رای الکترال «هیلاری کلینتون» پیشتاز است.

۰۱:۰۴ انتظار می‌رود که تا پایان روز دوشنبه به وقت محلی آمریکا، دونالد ترامپ ۲۷۰ رأی الکترال مورد نیاز خود برای راهیابی به کاخ سفید را کسب نماید.

۰۱:۰۲ تا ساعت دو بعد از ظهر روز دوشنبه، آرای الکترال کالج ۳۰ ایالت از مجموع ۵۰ ایالت آمریکا به صندوقهای رأی انداخته شد. دونالد ترامپ با کسب ۱۷۶ رأی- در برابر ۱۰۳ رأی هیلاری کلینتون- پیشتاز است.

تا ساعت یک بعدازظهر روز دوشنبه، ‌۲۳ ایالت از مجموع ۵۰ ایالت آمریکا آرای خود را به صندوقهای رأی انداختند و تاکنون، دونالد ترامپ با ۱۳۵ رأی از رقیب خود- هیلاری کلینتون با ۸۳ رأی- پیش افتاده است.

شایان ذکر است که ۵۳۸ عضو هیأت انتخاب کنندگان رئیس جمهور مطابق با نتایج انتخابات ماه نوامبر در هر ایالت،‌ آرای خود را به صندوق انداختند.

توسط: امیر عباس

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
برچسب ها:
بازار آگهی
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید