جمعه 29 تیر 1403، 19 July 2024

تبلیغات
با چند دیدگاه ضد علمی ترامپ آشنا شوید
با چند دیدگاه ضد علمی ترامپ آشنا شوید
  • 7 سال و 9 ماه قبل - 20 آبان 1395 ساعت 10:12
  • تعداد بازدید: 1930

با چند دیدگاه ضد علمی ترامپ آشنا شوید

- چندی پیش، یک پسر بچه ده ساله از ترامپ پرسید درباره فعالیت‌های ناسا چه فکر می‌کند و ترامپ در جواب گفت که ما دغدغه‌های مهم‌تری داریم و آنقدر ثروتمند نیستیم که بودجه‌های هنگفت، صرف پروژه‌های فضایی کنیم، اما می‌دانیم ایالات متحده با تولید ناخالص ملی 17.9 تریلیون دلار، ثروتمندترین کشور جهان است. بخش قابل توجهی از ثروت این کشور از فعالیت‌های علمی ناسا به دست می‌آید، زیرا این آژانس فضایی به ازای هر دلاری که خرجش می‌شود 10 دلار به ثروت کشور اضافه می‌کند. بنابراین، اختصاص بودجه به پروژه‌های علمی ناسا نه‌تنها در پیشبرد کاوش‌های فضایی مؤثر است، بلکه به اقتصاد کشور نیز کمک می‌کند، اما ترامپ قصد ندارد پروژه‌های علمی ناسا را در برنامه‌ریزی بودجه در اولویت قرار دهد. وی معتقد است پیشبرد پروژه‌های فضایی نظیر سفر انسان به مریخ نیازی نیست در اولویت دریافت بودجه قرار بگیرند بلکه این هزینه باید صرف بازسازی زیرساخت‌ها شود.

- سازمان‌های علمی معتبر آمریکا نظیر ناسا دائما در حال نشر داده‌هایی هستند که نشان می‌دهد انتشار بی‌رویه گازهای گلخانه‌ای به تغییرات آب‌وهوایی مخرب می‌انجامد.این در حالی است که برخی جمهوری خواهان می‌گویند، مصرف سوخت‌های فسیلی در تشدید گرمایش جهانی نقشی ندارد و «این فقط جمعی از دانشمندان فریبکار و دوستداران متعصب محیط‌زیست هستند که به این باورِ غلط دامن زده‌اند!» .
- در یکی از مصاحبه‌های ترامپ، خبرنگار فاکس‌نیوز از او پرسید اگر قرار باشد یکی از وزارتخانه‌های دولتی را برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها تعطیل کند، آن وزارتخانه کدام است؟ ترامپ در جواب این سؤال بصراحت اظهار کرد، با کمال میل حاضر است از وزارت حفاظت محیط‌زیست صرف‌نظر کند! زیرا مسئولان این وزارتخانه مانع پیشرفت کسب‌و‌کارهای دلخواهش هستند.

- ترامپ بارها در کمال غرور ادعا کرده، شب‌ها سه چهار ساعت بیشتر نمی‌خوابد. این در حالی است که پژوهش‌های متعدد نشان داده‌ کم‌خوابی موجب کاهش قابلیت تفکر منطقی می‌شود. پژوهشگران معتقدند افرادی که در شبانه‌روز به اندازه کافی نمی‌خوابند، در کنترل احساسات و حتی تمایز تصمیمات اخلاقی و غیراخلاقی دچار مشکل می‌شوند.

توسط: امیر عباس

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید

چند خبر دیگر