سه شنبه 8 خرداد 1403، 28 May 2024

تبلیغات
نوزاد یک روزه پشت درهای بسته
نوزاد یک روزه پشت درهای بسته
  • 7 سال و 6 ماه قبل - 19 آذر 1395 ساعت 19:36
  • تعداد بازدید: 2195

نوزاد یک روزه پشت درهای بسته

ساعتی پیش نوزادی یک روزه با ضایعه نخاعی در پدیده پیدا شد.

به گزارش بازار آذربایجان،از مشهد، با وجود عدم دسترسی به ١٢٣ و پس از اعلام این موضوع توسط ماموران به دادستانی و دستور مبنی بر انتقال نوزاد به مراکز نگهداری ویژه متاسفانه هنوز هیچ یک از نهادهای متولی این نوزاد را نپذیرفته اند. 
قاضی بخشی محبی معاون دادستان مشهد اظهار کرد: در پی نپذیرفتن مسؤلان مرکز نگهداری نوزادان شیرخوار با وجود دستور دادستان طرقبه شاندیز ودستور معاون دادستان در امور بانوان مراتب مورد پیگیری جدی قرارگرفت.
سرپرست دادسرای ناحیه ٦ افزود: نپذیرفتن نوزاد در شرایط إعلامی ودستور به انتقال آن با وسیله ای شخصی ممکن است به قیمت جان این طفل تمام شود اما نهادهای متولی از پذیرش دستورات تلفنی مقامات قضایی سرباز زده و ادعا می‌کنند تا زمان رسیدن دستور کتبی قاضی کشیک اقدامی نخواهند کرد.
وی افزود: این در حالی است که بر اساس قانون مجازات خودداری از کمک به مصدومین و رفع مخاطرات جانی هرکس شخص یا اشخاصی را در معرض خطر جانی مشاهده کند و بتواند با اقدام فوری خود یا کمک طلبیدن از دیگران یا اعلام فوری به‌مراجع یا مقامات صلاحیتدار از وقوع خطر یا تشدید نتیجه آن جلوگیری کند بدون اینکه با این اقدام خطری متوجه خود او یا دیگران شود و با‌وجود استمداد یا دلالت اوضاع و احوال بر ضرورت کمک از اقدام به این امر خودداری کنند، به حبس تا یک سال و یا جزای نقدی محکوم خواهد شد.
وی ادامه داد: بر همین اساس مسئولان مراکز درمانی اعم از دولتی یا خصوصی که از پذیرفتن‌شخص آسیب‌دیده و اقدام به درمان او یا کمکهای اولیه امتناع نمایند به حداکثر مجازات ذکر شده محکوم می‌شوند.

توسط: مدیر

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید