چهارشنبه 3 مرداد 1403، 24 July 2024

تبلیغات
چندهزار زندانی در خارج از کشور داریم؟
 چندهزار زندانی در خارج از کشور داریم؟
  • 7 سال و 10 ماه قبل - 16 مهر 1395 ساعت 13:22
  • تعداد بازدید: 1632

چندهزار زندانی در خارج از کشور داریم؟

 به گزارش ایلنا،معاون کنسولی وزیر امور خارجه کشور از وجود سه هزار تا سه هزار و ۲۰۰ زندانی ایرانی در خارج از کشور خبر داد.

حسن قشقاوی در حاشیه نشست فرمانده ناجا با سفرا و کارداران در تهران گفت: ویزای کربلا هم اکنون در برخی استان‌های کشور همچون تهران، کرمانشاه و خوزستان در حال صدور است و در چند روز آینده ۱۲ دفتر دیگر نیز در دیگر استان‌ها برای صدور ویزای کربلا آغاز به کار خواهد کرد. هزینه ویزای کربلا نیز ۴۰ دلار است.

وی در ارتباط با استرداد محکومان از کشورهای تایلند و مالزی توضیح داد: در این زمینه با تایلند به توافقاتی رسیده‌ایم، اما هنوز با مالزی توافقی نداشتیم، البته در سفری که وزیر این کشور داشته؛ قول مطرح کردن این مساله را داده است و رئیس جمهور نیز در چند روز آینده که به مالزی سفر می‌کند؛ این مساله را پیگیری خواهد کرد.

معاون وزیر امور خارجه اظهار کرد: حداکثر ۳ هزار تا ۳ هزار و ۲۰۰ ایرانی در خارج از کشور زندانی هستند که آمار بالایی نیست و از این مقدار هر سال یک سوم آزاد یا به کشور منتقل می‌شود.

قشقاوی با بیان اینکه وزارت امور خارجه و ناجا، ارتباط تنگاتنگی در عرصه‌های داخلی و خارجی دارد، افزود: ما در دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر حضور داریم و ناجا در مبارزه با قاچاق مواد مخدر همکاری گسترده‌ای دارد. نقطه نظرهای ناجا در رابطه با جرم، رفتار با مجرمان و... نیز در این دفتر مطرح می‌شود.

وی اظهار کرد: با ۷۵ کشور جهان در زمینه انتقال محکومین، استرداد مجرمین و معاضدت قضایی در حوزه مدنی و کیفری همکاری داریم و با ۱۵ کشور نیز در حال مذاکره برای همکاری هستیم.

قشقاوی تاکید کرد: هیچ محدودیتی برای روابط دو جانبه در زمینه همکاری‌های قضایی و پلیس با کشورهایی که دارای رابطه هستیم نداریم، ‌چرا که معتقدیم این همکاری ضروری است.

توسط: مدیر

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
برچسب ها:
بازار آگهی
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید

چند خبر دیگر