سه شنبه 8 خرداد 1403، 28 May 2024

تبلیغات
وقتی شومینه قلب خانه می شود
وقتی شومینه قلب خانه می شود
  • 7 سال و 7 ماه قبل - 18 آبان 1395 ساعت 12:56
  • تعداد بازدید: 2104

وقتی شومینه قلب خانه می شود

🔶 10 نکته برای دکور کردن شومینه در دکوراسیون

شومینه وسیله ای گرمایشی برای خانه محسوب می‌شود اما امروزه بیشتر جنبه تزئینی یافته و از نظر طراحان فضای داخلی جزو عناصر زیبای دکوراتیوی تعریف می‌شود که به خانه نمایی گرافیکی می‌دهد. از آنجا که شومینه بیشتر در مرکز خانه تعبیه می‌شود هنگام ورود به خانه بسیار به چشم می‌آید. بنابراین سعی داریم با راهکارهایی ساده شما را با کاربردهای شومینه در هر چه زیباتر کردن فضای خانه آشنا کنیم:

۱- دیوار و تاقچه شومینه از قسمت‌های مهم و قابل تغییر در شومینه است که شما با کمی سلیقه و خلاقیت می‌توانید طرح و شکل مورد دلخواه خود را روی آن پیاده کنید. در این صورت فضای شما طرحی تازه به خود می‌گیرد.

۲- از آنجا که شومینه در کانون خانه قرار می‌گیرد بهتر است قرینه سازی را در چیدمان فضایی که شومینه در آن قرار گرفته رعایت کنید تا نمای شومینه زیباتر جلوه کند.

۳- لبه یا همان تاقچه شومینه قسمتی مناسب برای قرار دادن انواع اشیای تزئینی، عکس‌های خانوادگی، شمع و شمعدان‌ها است. این نکته در مورد نحوه قرارگیری اشیای تزئینی روی لبه شومینه قابل توجه است که اشیا باید به ترتیب قد و اندازه تزئین شود. پیشنهاد می‌کنیم تعداد آنها فرد و به صورتی در کنار هم قرار گیرند که نمای یکدیگر را از بین نبرند.

۴- بهتر است از قرار دادن تعداد و حجم زیادی از وسایل روی لبه شومینه پرهیز کنید زیرا در این صورت علاوه بر اینکه نمای شومینه بسته به نظر می‌رسد جذابیت اشیا نیز به چشم نمی‌آید. بنابراین با قرار دادن تعدادی اندک از وسایل با رنگ هایی متمایز با چیدمان فضای خانه، شومینه را به یک نقطه کانونی زیبا تبدیل کنید.

۵- اگر قصد دارید ظاهر شومینه خود را تغییر دهید حتما به نوع چیدمان خانه توجه کنید. برای خانه هایی به سبکی موقر و سنگین بهتر است از شومینه هایی با طرح سنگ‌های زینتی مشکی و یا طلایی استفاده شود تا فضای خانه با شکوه به نظر آید.

۶- در فصولی که شومینه قابل استفاده نیست بهتر است فضای داخلی آن را با سنگ‌های رنگی و شمع‌های کوچک تزئین کنید. در این صورت با روشن کردن شمع ها، فضای داخل شومینه و اطراف آن بسیار زیبا می‌شود و حسی دل انگیز به خود می‌گیرد.

۷- دیوار شومینه نیز جایی مناسب برای آویزان کردن قاب عکس‌ها و به خصوص تابلوهای نقاشی است. از تابلوهای نقاشی که دارای رنگ آمیزی‌های تند و شاد هستند برای تزئین دیوار شومینه استفاده کنید.

۸- نصب آینه ای بزرگ که دیوار شومینه را به طور کامل پوشش داده باشد گزینه ای بسیار مناسب برای تزئین دیوار شومینه است. آینه انعکاس نور انواع وسایل رنگی را در فضای خانه پخش می‌کند و خانه پر از نور و رنگ‌های متنوع می‌شود.

۹- نصب سنگ‌های کوچک زینتی و انواع کامپوزیت‌ها نیز بهترین پوشش برای دیوار شومینه است زیرا این دیوار به علت گرمای حاصل از شومینه پس از مدتی دچار ترک خوردگی وسبب نازیبا شدن شومینه می‌شود.

۱۰- تاقچه شومینه می‌تواند مکانی مناسب برای قرار دادن کتاب‌های نفیس باشد. بهتر است کتاب‌ها با جلدهای زیبا و اندازه یکسان انتخاب شوند تا این توازن به تاقچه شومینه و فضای اطراف حس و حالی زیبا ببخشد

توسط: امیر عباس

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید

چند خبر دیگر