چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403، 24 April 2024

تبلیغات
قیمت نفت در بازارهای جهانی
قیمت نفت در بازارهای جهانی
  • 7 سال و 6 ماه قبل - 28 آبان 1395 ساعت 19:58
  • تعداد بازدید: 1796

قیمت نفت در بازارهای جهانی

قیمت نفت در بازارهای جهانی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار آذربایجان، در حالی که تقویت ارزش دلار آمریکا تاثیر مثبت ناشی از امیدواری‌ها به اجرایی شدن طرح کاهش تولید اوپک را خنثی کرده، قیمت نفت امروز کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 32 سنت، معادل 0.69 درصد کاهش به 46 دلار و 17 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 47 سنت، معادل 1.06 درصد کاهش داشت و به 44 دلار و 95 سنت رسید.

تقویت ارزش دلار موجب می‌شود نفت که به دلار ارزش گذاری می‌شود، برای خریدارانی که با ارزهای دیگر خرید می‌کنند گرانتر شود.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار نفت در موسسه اوآندای سنگاپور گفت: «تقویت ارزش دلار بر خوش بینی ناشی از اظهارات خوش بینانه وزیر انرژی عربستان در مورد توافق نفتی سایه افکنده و موجب تضعیف قیمت‌ها شده است.»

به دنبال اظهارات جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا که گفته، افزایش نرخ بهره ممکن است «نسبتا به زودی» اتفاق بیافتد، ارزش دلار به بالاترین رقم در 13 سال و نیم گذشته رسید. این اظهارات حکایت از احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر دارد.

قیمت نفت در طی 3 روز گذشته کاهش یافته اما نفت برنت همچنان نسبت به پایین‌ترین رقم 3 ماه اخیر که جمعه گذشته به ثبت رسید 6 درصد بالاتر است.

اظهارات خوش بینانه خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در مورد کاهش احتمالی تولید اوپک پیش از دیدار امروز مقامات کشورهای مهم صادر کننده نفت در دوحه بیان شد.

تحلیلگران گفتند، تاثیر نامشخص بودن سرنوشت توافق اوپک همچنان در بازار باقی است و حتی اگر تولید کنندگان به توافقی هم برسند، تاثیر آن بر بازار کوتاه مدت خواهد بود.

توسط: مدیر

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید

چند خبر دیگر