سه شنبه 30 مرداد 1397، 21 August 2018

اخبار و خواندنی ها

آموزش و نرم افزار

سینما و تلویزیون

ورزشی

سیاسی و اجتماعی

اقتصادی

پزشکی و زیبایی

آشپزی و تغذیه

ادبی و فرهنگی

طنز و سرگرمی

ساختمانی

تبلیغات و آگهی ها

ویژه

املاک

موسسات غذایی

پوشاک

آرایشی و بهداشتی

استخدام و کاریابی

چاپ و تبلیغات

اتومبیل _موتور

لوازم و اثاثیه

خدمات

پزشکی و زیبایی

سیر و سفر

زیورآلات

مجالس و مراسم

آموزشی -فرهنگی

ورزش

خدمات ساختمانی

موبایل - کامپیوتر -اینترنت

متفرقه

شرایط جدید برای تسهیلات مسکن اعلام شد
شرایط جدید برای تسهیلات مسکن اعلام شد
  • 1 سال و 10 ماه قبل - 22 مهر 1395 ساعت 10:21
  • تعداد بازدید: 311

شرایط جدید برای تسهیلات مسکن اعلام شد

 عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران درباره ارزان سازی نرخ سود وام مسکن خانه اولی‌ها اظهارداشت:امکان عرضه تسهیلات با سود یک رقمی در بافت‌های فرسوده برای همه خانواده‌ها با نرخ 8 درصد و نیز برای زوج‌های جوان با نرخ 9 و نیم درصد فراهم شده است.

 

وی با بیان اینکه این تسهیلات با استقبال مواجه شده و بنا به گزارش‌ها به صورت هفتگی نزدیک به هزار نفر مراجعه کرده اند،تصریح کرد: برای این تسهیلات تضمین‌های کافی را دارد و بعد از یکسال افرادی که سپرده گذاشته اند ،می توانند متقاضی بازار مسکن شوند.

 

آخوندی با تاکید براینکه این تسهیلات با هدف خروج غیرتورمی از رکود است،عنوان کرد: چون تقاضای یکباره وارد بازار نمی‌کند بنابراین فکر می‌کنم این سیاست در حوزه مسکن جای خود را پیدا کرده و ما باید به تدریج به این سمت می‌رفتیم که بافت‌های میانی را بازآفرینی کنیم.

 

وزیر راه و شهرسازی درباره کاهش نرخ سود اوراق مسکن نیز گفت: در این این حوزه دنبال این هستیم که برمبنای عرضه، قیمت را کاهش دهیم البته پیش از این نرخ سود اوراق کاهش یافته است.

 

وی افزود:من خیلی اعتقادی به مداخله ندارم،به نهادسازی اعتقاد دارم ، بنابراین نمی‌خواهیم با مداخله، نرخ سود اوراق مسکن را کاهش دهیم.

 

وی درباره انتقادها به مسکن مهر نیز گفت: در حال حاضر تقریبا تمام شهرها را پوشش داده ایم؛هرچند چالش هایی درباره مسکن مهر پردیس داشته ایم که تدابیر ویژه ای برای این بخش خواهیم داشت.

 

آخوندی ادامه داد: البته نمی‌خواهم این انتظار را ایجاد کنم که سقف تسهیلات افزایش می‌یابد،چون دنبال این موضوع نیستیم، بلکه دنبال افزایش امکانات زیرنبایی هستیم.

 

وزیر مسکن و شهرسازی همچنین درباره زمان اجرای مسکن اجتماعی نیز گفت: قرار است مقدمات این طرح را با توسعه ای شدن بانک مسکن فراهم کنیم و اجرای مسکن اجتماعی بعداز اتمام مسکن مهر خواهد بود.

توسط: امیر عباس

منبع: بازار آذربایجان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید