یکشنبه 27 خرداد 1403، 16 June 2024

تبلیغات
خشک_کردن_میوه
 خشک_کردن_میوه
  • 7 سال و 8 ماه قبل - 2 آذر 1395 ساعت 13:52
  • تعداد بازدید: 1669

خشک_کردن_میوه


مواد لازم:

شکر   ۱ لیوان
آب  ۱ لیوان
میوه   به مقدار لازم

طرز تهیه :

۱- درون قابلمه 1 لیوان شکر را با 1 لیوان آب مخلط کنید و روی حرارت قرار دهید تا 10 دقیقه بجوشد و کمی غلیظ شود 
۲- میوه‌های چیپس شده ( حلقه شده ) را به نوبت داخل شربت بزنید و کمی تکان دهید تا شربت اضافی بریزید ( شربت برای جلوگیری از سیاه شدن میوه میباشد ).
۳- کف سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و میوه‌ها را روی کاغذ بچینید ( کاغذ روغنی از چسبیدن میوه به کف ظرف جلوگیری میکند ) ، فر را روی کمترین درجه حرارت تنظیم کنید
۴- سپس سینی را درون فر قرار دهید ، بسته به ضخامت میوه‌ها 1-3 ساعت زمان برای خشک شدن میوه‌ها لازم است.
۵- میوه‌ها را هر 15 دقیقه چک کنید و اگر یک سمت ان خشک شد برگردانید تا سمت دیگر هم خشک شود ، پس از آماده شدن میتوانید میوه‌ها را در محیط خانه یا یخچال نگهداری کنید.
۶- میوه‌ها را با دستگاه خشک کن میوه هم میتوانید خشک کنید ، فقط کافیست میوه‌ها را روی توری بچینید و دستگاه را به برق بزنید ، همچنین میتوانید میوه‌ها را روی شوفاژ نیز خشک کنید.

نکات:

 بدلیل استفاده از شربت چیپس پرتقال طعم خوبی خواهد داشت و تلخی کمی که در چیپس‌های پرتقال بازاری وجود دارد در ان وجود نخواهد داشت ( چیپس پرتقال را در زمان حلقه شدن نباید زیاد نازک ببرید ).
از انواع میوه‌ها ( سیب ، موز ، پرتقال ، توت فرنگی ، کیوی ، خرمالو ، آلو ، زردآلو و … ) میتوانید برای تهیه چیپس میوه استفاده کنید ، میوه‌های مانند موز و توت فرنگی باید بافت محکمی داشته باشند و میوه‌های له شده مناسب خشک کردن نمیباشد.
استفاده از شربت اجباری نیست و استفاده بیش از حد ان موجب سوختگی میوه میشود ، برای جلوگیری از سیاه شدن سیب و موز و … پس از حلقه کردن میتوانید بجای شربت انها را در کاسه آب مخلوط با آبلیمو بریزید.

توسط: نفس

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید