شنبه 26 خرداد 1403، 15 June 2024

تبلیغات
پیـراشڪی_ڪرمدار
پیـراشڪی_ڪرمدار
  • 7 سال و 7 ماه قبل - 6 آذر 1395 ساعت 17:53
  • تعداد بازدید: 1994

پیـراشڪی_ڪرمدار


مواد لازم پیراشکی:


خمیر مایه : 1.5 قاشق غذاخوری

شکر : 1 قاشق مرباخوری

آب ولرم : نصف پیمانه

آرد : 500 گرم

شکر : 100 گرم

نمک : نصف قاشق مرباخوری

آب گرم : 1 پیمانه

روغن مایع : نصف قاشق غذاخوری


مواد لازم کرم پیراشکی :


شیر یا آب جوش : 1.5 پیمانه

شکر : 160 گرم

آرد : 90 گرم

وانیل : 1/4 قاشق چایخوری

دستور پخت :


آب ولرم را در یک کاسه ریخته و شکر را به آن اضافه کنید و آن را در آب حل نمایید. خمیر مایه را به محلول آب و شکر افزوده، سپس در ظرف را به مدت 15 تا 20 دقیقه گذاشته  تا خمیر مایه ور بیاید. توجه نمایید ولرمی آب باید در حدی باشد که دست را نسوزاند ولی با دست حس شود.

بعد از گذشت مدت زمان لازم آرد، و شکر و نمک را به خمیر مایه آماده شده اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. سپس کم کم آب گرم را اضافه و ورز دهید تا خمیر یکدستی به دست آید. در آخر روغن را به آن افزدوه و با هم دوباره مخلوط نمایید.

روی سطح صافی مقداری آرد پاشیده و خمیر را ورز دهید تاخمیر نرم و یکدستی داشته باشید. سپس خمیر را درون ظرفی گذاشته و روی آن را با پارچه ای تمیز بپوشانید و به مدت 2 ساعت در یک محل گرم بماند تا حجم خمیر 2 برابر شود.

بعد از این مدت زمان، روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را به قطر نیم سانتی متر پهن کنید و با قالب گرد خمیر را قالب بزنید

روی آن‌ها پوشانده و این بار به مدت یک ساعت خمیرهای قالب زده شده را کنار بگذارید تا حجمش دو برابر شوند. و در ماهی تابه روغن ریخته و روی حرارت بگذارید تا داغ شود. خمیر پیراشکی را در روغن گذاشته تا سرخ شود.

پیراشکی‌های سرخ شده را از وسط برش زده و کرم پیراشکی را به وسط آن تزریق کنید.

طرز تهیه کرم پیراشکی :


شیر و شکر و آرد را با هم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا غلیظ شود، سپس وانیل را افزوده و هم بزنید، سپس حرارت را خاموش کنید.

در طرز تهیه پیراشکی کرم دار مانند شیرینی دونات از خمیر مایه بهتر است استفاده کنید و با اضافه کردن شکر به آن زودتر خمیر مایه عمل می‌آید. زمانی که حباب هایی بر روی خمیر زد، خمیر مایه آماده شده است.زمانی که پیراشکی‌ها درون روغن سرخ می‌شوند بهتر است برای پف کردن پیراشکی‌ها با قاشق روغن بر روی آن‌ها بریزید.

توسط: نفس

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید

چند خبر دیگر