شنبه 4 اسفند 1397، 23 February 2019

تبلیغات و آگهی ها

ویژه

صنایع دستی-مشاغل خانگی

خدمات ساختمانی

املاک

موسسات غذایی

پوشاک

پزشکی و زیبایی

آرایشی و بهداشتی

خدمات

سیر و سفر

لوازم و اثاثیه

اتومبیل _موتور

آموزشی -فرهنگی

موبایل - کامپیوتر -اینترنت

زیورآلات

چاپ و تبلیغات

مجالس و مراسم

ورزش

متفرقه

نبش قبر سه خون آشام در لهستان 
نبش قبر سه خون آشام در لهستان 
  • 2 سال و 2 ماه قبل - 28 آذر 1395 ساعت 13:05
  • تعداد بازدید: 612

نبش قبر سه خون آشام در لهستان 

باستان شناسان در زمان کاوش و حفر زمین در روستای "گوژیتسی" کشور لهستان موفق به کشف قبر 3 خون آشام شدند. بدن این اجساد به شدت شکسته آسیب دیده بودند. در قرون 13 تا 14 میلادی، اغلب کسانی که خون آشام لقب می‌گرفتند، بدین گونه دفن می‌شدند تا دوباره پس از مرگ نتوانند از قبر بیرون بیایند.
 
بازار آذربایجان : این اجساد متعلق به یک زن و 2 مرد هستند. بدن آنها پس از مرگ به شدت آسیب دیده است. به طوری که سر آنها از بدن جدا شده و مهره‌های ستون فقرات آنها از چند نقطه سوراخ شده است. به نظر می‌رسد مردم قصد داشته اند این اجساد را به زمین میخکوب کنند.
به عقیده باستان شناسان، این زن در هنگام حیات گوژپشت بوده و به نظر می‌رسد که این موضوع چنان ترس را دل مردم راه داده بود که آنها می‌ترسیدند که مبادا وی از گور برخاسته شود. برای همین هم زانوان این زن را شکسته و او را از سر دفن کردند.
یکی از دو مرد هم به نظر می‌رسد در زمان حیات از بیماری قوز کمر رنج می‌برده است. او بدون سر و اندام تناسلی به خاک سپرده شد. سر سومین قربانی نیز در میان 2 سنگ، محکم فشرده شده است. چنین روش هایی در زمان قدیم اغلب برای دفن کسانی که به خون آشام معروف بودند استفاده می‌شد. هر 3 قبر در گوشه قبرستان روستای گوژیتسه و بر خلاف جهت دیگر قبر‌ها قرار داشتند. قبر انسان‌های عادی در این قبرستان از شرق به غرب امتداد دارند.
به عقیده باستان شناسان، اغلب دیگر اجساد این قبرستان با تنهایت دقت (دستان کنار بدن) و یا (دستان بر روی سینه) به خاک سپرده شده اند. جالب است بدانید که به گفته "لسلی گریگوریچکا" از دانشگاه "آلاباما جنوبی"، اغلب افرادی که به عنوان خون آشام کشته می‌شدند، در حقیقت قربانیان بیماری وبا بوده اند. مردم آن زمان عقیده داشتند که قربانیان این بیماری می‌توانند پس از مرگ دوباره از گور برخاسته شده و به خون آشام تبدیل شوند.

توسط: امیر عباس

منبع: بازار آذربایجان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید