سه شنبه 8 خرداد 1403، 28 May 2024

تبلیغات
پنیر پیتزا
پنیر پیتزا
  • 7 سال و 7 ماه قبل - 14 آذر 1395 ساعت 07:08
  • تعداد بازدید: 2173

پنیر پیتزا


مواد لازم:


سرکه : ۲ قاشق غذا خوری
شیر پاستوریزه : ۲ لیتر
پارچه ای توری و یا بسیار نازک
نمک : به مقدار لازم

طرز تهیه :


در طرز تهیه پنیر پیتزا باید از شیر کامل پاستوریزه استفاده کنید.
 ابتدا شیر را در قابلمه ای مناسبی ریخته و بعد از اینکه شیر به دمای جوش رسید آرام آرام سرکه را به آن اضافه می‌کنیم و بعد از اینکه شیر به صورت سفت در آمد دیگر سرکه را به آن اضافه نمی‌کنیم و به مدت ۴ دقیقه زیر گاز را روشن می‌گذاریم تا شیر سفت کمی بجوشد بعدمدت زمان ذکر شده زیر شعله گاز را خاموش می‌کنیم و قابلمه شیر را از روی گاز بر میداریم.

در روی صافی مناسبی پارچه نازکی را قرار می‌دهیم و آب اضافه درون مخلوط پنیر پیتزا را به خوبی می‌گیریم.

مقداری نمک را در ظرف مناسبی ریخته و با آب به خوبی حل می‌کنیم و مخلوط پنیر پیتزا قرار گرفته در پارچه نازک را در درون آب نمک قرار می‌دهیم. بعد از ۵ دقیقه پارچه نازک را از درون آب نمک برداشته و پنیر را از داخل پارچه آب نمک بیرون می‌آوریم و در قابلمه مناسبی قرار می‌دهیم و قابلمه را بر روی حرارت ملایم به مدت ۱۰ دقیقه قرار می‌دهیم تا پنیر به خوبی پخته شود وتوجه داشته باشید هر چه بیشتر پنیر پیتزا پخته شود کش آمدن پنیر هم بیشتر می‌شود.
در مرحله آخر طرز تهیه پنیر پیتزا بعد از مدت زمان ذکر شده پنیر را از درون قابلمه بیرون آورده و در حدود ۱۵ دقیقه در ظرف مناسبی قرار می‌دهیم تا به خوبی پنیر پیتزا سرد شود و بعد پنیر پیتزا را رنده می‌کنیم و از آن برای طرز تهیه پیتزا خانگی استفاده می‌کنیم.

برای نگهداری طولانی مدت آن می‌توانیم پنیر را در درون فریزر قرار دهیم.

همانطور که مشاهده کردید طرز تهیه پنیر پیتزا در منزل به راحتی امکان پذیر است و شما می‌توانید بدون نیاز به صرف مدت زمان طولانی پنیر پیتزا خانگی را خمیر پیتزای خانگی برای طرز تهیه پیتزا در منزل تهیه کنید.

توسط: نفس

منبع:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظرات

نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال یک نظر

کد امنیتی

لطفا چند لحظه صبر کنید